גיא מועדוני ספורט בע"מ
קאנטרי קלאב נווה אילן
ביהס-לשחייה
עדכונים על בית הספר לשחייה כאן באתר באופן שותף, הישארו מעודכנים!

סיכום אליפות החורף - פברואר 2018

סיכום אליפות חורף  2018– בית הספר לשחייה
כמו בכל שנה, גם החורף הזה נערכה תחרות השחייה המסורתית של קאנטרי נווה אילן בחסות בית הספר לשחייה! לתחרות הגיעו מעל 50 ילדים נרגשים שתרגלו רבות עבור האירוע.
התחרות חולקה למקצים כאשר הראשונים לקפוץ למים היו השחיינים הצעירים של האגודה, עד גיל 7, למשחי 25 מטר חתירה וחזה בהתאמה. לאחר מכן קפצו כל שאר השחיינים במקצי 50 מטר מכל הסגנונות, ולבסוף גם הוזנקו השחיינים המנוסים של הנבחרת למקצה 100 המטרים מעורב אישי.

במשחה החתירה למרחק 25 מטרים הגיעו ראשונים נועם ימין, סמי איברהים ועומרי אלפייה, כאשר השניים האחרונים החלו רק השנה ללמוד תחת הדרכתו של אדוארד גרבליק, מורה השחייה האישי הותיק של המועדון. ימין אשר הגיע ראשון, סיים בתוצאה יפה של 32.01 שניות.

במשחה המקביל בסגנון החזה הגיעה ראשונה שיר לוי בתוצאה מרשימה ביותר של 38.75 שניות, למעלה מ10 שניות מאלון גרדל שהגיע שני אחריה בתוצאה של 52.72 שניות. שלישי במקצה הגיע עומרי אלפייה, כאמור חניכו של המורה אדוארד, בתוצאה מכובדת של 54.00 שניות. אלפייה החל לשחות השנה בלבד וכבר הגיע ראשון מבין כל בני גילו!
ובמקצים של השחיינים הבוגרים יותר ההזנקות היו מגוונות ורבות שכן ל50 מטרים הוזנקו גם סגנונות הפרפר, גב, חזה וחתירה!

במקצה הגב בלט במקום הראשון שחיין הנבחרת עמית אייכל, שסיים בתוצאה 35.05 שניות! מיד אחריו נגע בקיר תומר אשכנזי, חברו לנבחרת אף כן, בתוצאה 39.92 שניות. את המקום השלישי קטף יוחאי צורן עם 43.88 שניות.

ובמקצה המרכזי – חתירה 50 מטרים – שמשך את רוב תשומת הלב של ההורים והשחיינים, התרחשה דרמה לא קטנה כאשר אייכל שוב קוטף את המקום הראשון מאשכנזי, כאשר הראשון מסיים את המקצה בתוצאה של 29.36 שניות, בעוד שהשני מסיים בתוצאה 30.01, כאשר רק עשריות שניה בודדות מפרידות בין השניים! ללא ספק היה מותח. למקום השלישי הגיע אושר סמוחלוב, שחזר משנת הפסקה, בתוצאה המכובדת של 34.31 שניות. שיפור משמעותי לשלושה שאלו התוצאות הטובות ביותר שהשיגו בתחרויות הרשמיות עד כה!
בנוסף נערך גם מקצה 100 המטרים מעורב אישי המסורתי, בו בלטה במקום השלישי תום גרינבום הצעירה שלאחר תקופה ממושכת שלא שחתה ובגיל 14 בלבד משיגה תוצאה מרשימה של 01:42.21 דקות ומקדימה את כל שאר השחיינים בני גילה! כל הכבוד.

יצויינו לטובה גם השחייניות – עמית מתיתיהו, מיכל לב ועדי ברנשטיין אשר שיפרו את תוצאותיהן משמעותית מתחרויות קודמות. ברנשטיין אף הגיעה למקום הרביעי במקצה 50 המטרים לגב וחתירה בעוד שלב עשתה זאת במשחה החזה ומתיתיהו במקצה 100 המטרים מעורב אישי! מקצים קשים ומאתגרים במיוחד ברמת התחרות! יפה מאוד.

המאמן הראשי של בית הספר, עובד שוסברגר, סיפר בהתרגשות בסוף התחרות: "אנחנו שמחים לראות את השיפור שמשיגים השחיינים. פרי עמלם של השחיינים לעבודה הקשה שהם נותנים בכל אימון נראה בבירור בתחרות זו ואנו מעודדים לכמה שיותר אימונים במים כל עוד השחיינים נכונים להתקדם, להשיג שיפור ביכולת ולהנות ממה שהם עושים בו בעת. התוצאות, אני חושב, מדברות בעד עצמן".

מנהל בית הספר לשחייה, באסם חלוואני, מסר גם הוא: "בכל תחרות שאנו עורכים, האווירה תמיד מרגשת מחדש. ישנם שחיינים צעירים שמפגינים יכולות גבוהות מאוד במים, ישנם שיאים חדשים שנקבעים, ישנו קהל נלהב כל פעם מחדש ורוח הספורטיביות רק הולכת וגוברת מאליפות לאליפות. המנויים של הקאנטרי זוכים לתצוגת תכלית של תחרות שחייה תוך הפגנת כלל הסגנונות והמקצים וזה מרים את רמת החשיפה לענף המתפתח שלנו. אני שמח מאוד על הישגי השחיינים ומברך את כל מי שהגיע לצפות ולהתחרות".


לתחרות ניגשו 53 שחיינים של בית הספר ונרשמו 126 קפיצות למים
בסיום כל מקצה קיבלו השחיינים מדליית השתתפות וכן מוכנה תעודת הוקרה עם כל תוצאות המקצים עבור כל שחיין!

לצפייה בטבלת התוצאות על פי שנתון
http://cdn.exiteme.com/exitetogo/www.neveilan.co.il/userfiles/files/%D7%98%D7%91%D7%9C%D7%AA%20%D7%AA%D7%95%D7%A6%D7%90%D7%95%D7%AA%20%D7%AA%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%AA%20%D7%A4%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%90%D7%A8%202018(1).xlsx

לא נותר לנו אלא לאחל לכל השחיינים המשך שנה פוריה ושנתראה בתחרות הבאה!